Ako vybrať DJ, program, pieseň na svadbu?

V článku sa dozviete:

 • ako vybrať správneho DJ na svadbu,
 • aký program zvoliť na svadbu,
 • akú pieseň zvoliť na prvý svadobný tanec,
 • aktuálne svadobné trendy.

1. Program na svadbu

Už len málo súčasných svadieb sa ešte stále riadi niekdajšími tradíciami. Svadba sa v súčastnosti stáva významnou kultúrnou udalosťou, na ktorú sa dlhodobo pripravujú okrem mladomanželov a najbližšej rodiny aj svadobní hostia či priatelia.

Pri výbere programu na svadbu je dôležité brať do úvahy množstvo faktorov (počet hostí, vekové zloženie hostí, miesto svadby, dĺžka svadby…). Kvalitný svadobný DJ dokáže mladomanželom vhodne poradiť a navrhnúť správny svadobný program. Svadba by mala pripraviť svadobným hosťom nezabudnuteľnú atmosféru a zážitok, o ktorý sa budú chcieť podeliť s priateľmi či kolegami v práci.

Obľúbené sú prezentácie fotografií mladomanželov od prvého zoznámenia až po svadobný deň. Prezentáciu fotografií je vhodné púšťať svadobným hosťom počas svadobnej večere. Do prezentácie je možné pridať aj fotky z obradu, či fotenia po obrade. Je dôležité klásť dôraz na výber vhodných a kvalitných fotografií a taktiež na spracovanie fotografií do prezentácie. Fotografie by mali rozprávať spoločný príbeh mladomanželov a podať významné momenty s priateľmi či rodinou. Dataprojektor, plátno a notebook je nutné pripraviť ešte pred príchodom hostí na svadobnú sálu.

Obľúbenou svadobnou aktivitou je vypúšťanie lampiónov šťastia. Lampióny je môžené vypustiť po zotmení.

Tanečný workshop sa stáva čoraz viac obľúbenou súčasťou svadieb. Profesionáli naučia svadobných hostí jednoduchú choreografiu – základy tanca, ktorý si mladomanželia vyberú zo širokej ponuky. Obľúbenými sú waltz, tango, rumba, slowfox, quickstep, samba, salsa, cha-cha, rumba, paso doble či jive. Nič zložité, len pár jednoduchých základných krokov ktoré odlíšia svadbu a zapoja všetkých svadobných hostí.

 

Súťaže – klobúkový tanec, metlový tanec, manželský kvíz, balónový tanec či hľadanie nevesty a ženích oživia svadbu, pobavia hostí a uvoľnia atmosféru. Súťaže je možné detailne prebrať a dohodnúť na osobnom stretnutí s Dj Mike.

2. Mladomanželský tanec

Na prvý spoločný tanec mladomanželov sa najčastejšie volí slaďák alebo valčík. Ak chcete prekvapiť svadobných hostí a využiť svoju kreativitu odporúčam nacvičiť si tanečné vystúpenie (choreografiu). Na tvorbu svadobnej choreografie a individuálne lekcie tanca pre mladomanželov odporúčam využiť služby profesionálnych tanečníkov.

Príklady piesni na mladomanželský tanec:

 • Ed Sheeran – Thinking Out Loud
 • Sam Smith – Stay With Me
 • Dirty Dancing – Time of my Life
 • Dirty Dancing – She’s Like the Wind
 • Adam Ďurica – Mandolína
 • Whitney Houston – I Will Always Love You
 • Elton John – Can you feel the love tonight
 • a mnoho iných

3. Svadobný DJ

Množstvo ľudí si kladie otázku, ako odlíšiť kvalitného svadobného DJ. Kvalitný svadobný DJ:
✔ poradí pri výbere vhodného svadobného programu (mladomanželský tanec, súťaže, polnočný program – biely tanec, začepčenie…)
✔ vycíti náladu a hudobný vkus svadobných hostí
✔ je flexibilný – dokáže sa prispôsobiť požiadavkám mladomanželov a svadobných hostí
✔ má kvalitnú zvukovú a svetelnú aparatúru
✔ má bohaté skúseností a nebojí sa použiť mikrofón

 

Posted on máj 14, 2021