Hudba na svatbu

Každá hudba má niečo do seba, ak zaznie v ten správny moment. Keďže svadby aktívne hrávam viac ako 10 rokov, dostávam stále viac otázok od mladomanželov, aká hudba sa hodí na akú časť svadby. Verím, že nasledujúce tipy budú inšpiráciou pre dokonalý svadobný deň.

HUDBA NA OBRAD

To že obrad musí byť iba v kostole už dávno neplatí. Čoraz viac klientov hľadá alternatívne riešenia – obrad / svadba v prírode, obrad svadba / na ranči, obrad / svadba v kaštieli a i. Práve tu vzniká priestor umocniť výnimočnú atmosféru správnou hudbou, pred samotným obradom, počas prvého bozku, či gratulácie hostí. Vhodné sú elegantné a trefné, nie gíčové skladby, ktoré umocnia tento jedinečný moment .

„Najčastejšie hrávam klasiky, romantické soundtracky, či swing.“

HUDBA NA WELCOME DRINK  ( APÉRO)

Chvíle po obrade sú krásne. Mladomanželom opadne stres, svadobní hostia sú vysmiatí.  Mladomanželia a svadobní hostia vonku konverzujetú (napríklad na terase hotela, v záhradách kaštieľa a pod.). Popri tom si vychutnávajú finger food a jemnú hudbu.

„Najčastejšie hrávam cocktail pohodovej veselej podmazovej hudby.“

HUDBA NA VCHÁDZATE DO SÁLY (ENTRANCE SONG )

Úvodnú pieseň môžem pustiť v úvode, keď vojdete do svadobnej sály ako prví, alebo keď všetci sedia a potleskom Vás vítajú (odporúčam druhú možnosť). Jeden song na pár sekúnd s potleskom svadobných hostí bude patriť iba vám.

„Najčastejšie hrávam skladbu na želanie mladomanželov, alebo pripravím hudobné prekvapenie.

HUDBA NA PODMAZ

Žiadne ticho počas celej svadby, veď hostia sa prišli zabávať! Podmaz je rovnako dôležitý, ako tanečné kola, preto mu venujem patričný dôraz. Podmaz je zostavený tak, aby príjemne dotvoril atmosféru a v žiadnom prípade nerušil hostí. Častokrát ho vyberám aj podľa miesta svadby. Na svadbu na zámku, alebo v kaštieli sa hodí iný podmaz, ako na svadbu na ranči, alebo kolibe.

„Najčastejšie hrávam zopár klasík, jazz, blues, indie folk, piano, alebo harfu. Môžem hrať aj veselú SK-CZ a zahraničnú scénu. Záleží od toho, čo si vyberiete.“

HUDBA NA 1. TANEC

Prvý tanec je iba váš. Výber skladby na 1. tanec nechávam na vás. Ak sa neviete rozhodnúť medzi dvoma skladby na prvý tanec, môžete jednu z nich nechať na polnočný tanec. Spestrením môže byť napríklad plazivý dym, alebo vystrelenie konfiet.

„Klienti si najčastejšie volia pomalé piesne – slaďáky o láske, valčík, alebo mix piesní na tanečnú choreografiu.“

HUDBA NA KRÁJANIE SVADOBNEJ TORTY

Z krájania torty sa dá vytvoriť príjemný program. Je to moment, na ktorý sa všetci tešia. Ideálne je krájať tortu ku káve. Dôležitú úlohu zohráva správna hudba a moderovanie priebehu.

„Vhodná je skladba od Maroon 5, Coldplay, U2,IMT Smile, filmové hity či Kings of Leon. Výber je na vás, alebo mne.“

HUDBA NA TANEČNÉ KOLÁ

Hity, pecky, žánre, hudobné štýly, ktoré budem hrať počas tanečných kôl na vašej svadbe si dohodneme ešte pred svadbou na osobnom stretnutí. Kde vám predstavím jednotlivé hudobné žánre a vypočujem si vašu predstavu o hudbe, hudobné nápady, ktoré rád zrealizujem. Každý hudobný žáner, ktorý hrávam som dôsledne otestoval na stovkách podujatí.

„Najčastejšie hrávam swing, rock, rock’n’roll, funky, disco, 70’s, 80’s, 90’s, cz&sk, najlepšie ľudové piesne, latino, aktuálne klubové a komerčné hity… Nezameriavam sa na jeden štýl.“

HUDBA NA SVADOBNÉ HRY, PROGRAM, ČEPČENIE, BIELY TANEC, REDOVÝ TANEC

Presné znenie svadobných súťaži, programu aj hudby si dohodneme na osobnom stretnutí, kde vám rád poradím a odpoviem na všetky vaše otázky.

Posted on máj 13, 2021