LATINO FESTIVAL Kubánska Noc 2014


Dňa 28. j úna 2014 sa konal 8. ro čn ík populárneho latino festivalu Kub ánska noc. Festival sa niesol v znamení skvelej hudby, zábavy a tanca. Od 16.00 hod sa začal program a atrakcie pre najmenších návštevníkov doplnené o animácie latinsko amerického tanca a zumbu. Do tanca hral DJ Mike a kubánska kapela Los Del Caiman.

Presne o 19.30 hod začal samba sprievod cez celé mesto Čadca spolu s bubenníckou show, ktorú tvorilo 20 členov skupiny Batatimba

20.00 hod slávnostné otvorenie festivalu Kubánskej noci.

Účinkujúci:

Los del Caiman kubánske duo tradičnej kubánskej hudby

Team Cuba 5 členná kubánska kapela s obľúbeným spevákom Aristarcom Pérezom

CARIBE je mezinárodná kapela zameraná žánrovo na hudbu Latinskej Ameriky a Kuby, hlavne na salsu.

Batatimba – prináša karnevalové rytmy latinskej Ameriky zakomponované do spievaných hudobných diel. Patria k nim napríklad samba, samba reggae, conga, saya caporal, mozambique, cumbia a iné. BATATIMBU vedie Eddy Portella, ktorý pochádza z latinskej Ameriky a venuje sa perkusiám profesionálne od roku 2000. Batatimba má 20 členov bubenníckého orchestra.

M á rio Lop éz festival sprevádzal tancom, animáciami a moderovaním. Mário ako choreograf má za sebou účinkovanie v Let´s dance, Slovensko má talent, Talent mania, Miss Universe či Cat girl.

V súčasnosti je tanečník, choreograf, animátor, inštruktor zumby, učiteľ salsy a DJ, má vlastnú tanečnú skupinu.Dosiahol titul majstra Slovenka, vicemajstra Sveta 2009 a majstera Európy z roku 2005.

Grupo Caliente je fenomenálna tanečná skupina zložená z krásnych žien a silných mužov. Na Slovensko a do strednej Európy prináša hudbu, korenie a horúci temperament tancov Latinskej Ameriky, Orientu a iných exotických krajín. Každý tanec skupina odtancovala v špeciálnom originálnom kostýme. Pestrosť kostýmov a horúce rytmy tancov rozžiarili oko každého návštevníka podujatia

Záver Kubánskej noci a zlatý klinec podujatia predstavuje už tradične fenomenálny koncert Čist ýchov a Mi šo Biely, pokračuje DJ MIKE.

Počas celého večera oh ňov á  show, tanec, anim ácie, cocktails od Hurricane baru.

Organizátor: Hurricane party, s.r.o. (Hurricane bar)

Partner podujatia: Mesto  Čadca

Vstup: voľný (free) 

Posted on máj 13, 2021