Veronika & Matej, Koliba Gréta

Veľká a štýlová Stodola Gréta je situovaná v krásnom prostredí na brehu Liptovskej Mary. Koliba Gréta na Liptove spája výnimočné prostredie pre krásny obrad a svadobné portréty, chutnú gastronómiu a veľký a otvorený priestor na svadobné hostiny. Z pohľadu svadobného DJ a moderátora chválim sálu za množstvo detailov (prístup personálu, rozmiestnenie el. zdrojov, možnosť parkovať priamo pred sálou, použité materiály, cit pre detaily a i.).

Svadobný obrad na lúke pri stodole Gréta si vybrali mladomanželia Veronika a Matej. Obrad som ozvučil bezdrôtovými mikrofónmi Audix. Hudbu, ktorá sa hrala na príchod hostí, ženícha, družičiek a nevesty sme si s Veronikou a Matejom dohodli dopredu na osobnom stretnutí pri káve. Na svadobnom stretnutí sme dohodli aj detaily priebehu svadby (aká hudba sa bude hrať, aká hudba bude na „black liste“, aký program budem uvádzať, aké svadobné hry mladomanželom pripravím a i.). Stretnutie trvalo asi 2 hodiny.

Svadobné menu v Kolibe Gréta bolo kulinárskym a estetickým zážitkom. Veronika a Matej doslova draždili chuťové bunky svojich hostí. Počas finger food nechýbali napríklad palacinkové rolky s trhaným bravčovým mäsom, uhorkové želé s kôprovou penou, losos v jablkovom pyré s čiernym kaviárom, tuniakove pate na chlebovej sušienke s bylinkami, sépiové špagety s cesnakovou penou a parmezánom, čučoriedky s jahodami, mätou a kokosovým kapučínom, 3 druhy tatarákov, čerstvo krájané talianske salámy, Liptovská slanina, Pražská šunka a kvalitné syry, stehno, panenka s klobásovým mäsom a i. Slávnostná večera pozostávala z francúzskej cibuľačky s bielym vínom a rozmarínom. Nasledoval hlavný chod – kačacie stehno, štrúdľa plnená červenou kapustou, zelerový julienne s jablkovým pyré a mix zeleninou brunoise, kapustová zmrzlina. Zlatá bodka za hlavným chodom bola zlatá čokoládová guľa plnená nugátovým krémom s čučoriedkovou omáčkou.

Na svadbe nesmela chýbať kvalitná a originálna zábava. Mladomanželia odštartovali prvý tanec na pieseň od I.M.T Smile a Kaliho – za čo získali veľký potlesk. Rodičovský tanec na pieseň od Elvisa Presleyho, rodičia s mladomanželmi nestihli ani dotancovať a už bol plný parket. Ako svadobný DJ a moderátor som pokračoval piesňami z hriešneho tanca a najväčšími filmovými hitmi.

Počas noci som odohral množstvo hudobných žánrov a búrlivá zábava trvala do ranných hodín. Svadobný večer som doplnil svadobným programom, kde nechýbal svadobný mladomanželský kvíz, stoličkový tanec či krájanie torty.

O atmosféru sa staralo aj osvetlenie (nasvietenie) sály. Inštalácia mi zabrala asi 2 hodiny, ale výsledok stál zato. Mladomanželia si vybrali kombináciu statického osvetlenia stien v sále, osvetlenia candy baru a dynamického led osvetlenia formou rotačných hláv, ktoré som po celu noc ovládal a riadil prostredníctvom myDMX od ADJ a Apple.

Ďakujem mladomanželom Veronike a Matejovi, že som sa mohol podieľať na ich originálnej a krásnej svadbe na Liptove a prispieť mojim moderovaním, hraním a osvetlením priestoru Prajem im všetko najlepšie do ich spoločného života!


– DJ Mike

Posted on máj 12, 2021